Alumni Listing By Class

 * Deceased

 

Class of 1949

Emerson R. “Skip” Barker*

O. Donald Benoliel*

John S. “Stan” Bibie*

Claus H. Colm

William B. “Bill” Davis

Class of 1950

Ernest F. Beattie*

Walter Ronald Benoliel*

Thomas H. Burnside

Robert H. Callis

Arthur E. Dick, III*

H. Perry L. Harrison*

George W. Munschauer

Samuel R. Robinson, III*

Creighton Stackpole*

Phillip A. Wall*

Class of 1951

William J. Chewning, III

John C. Foy*

Richard Joel Pettingell

Class of 1952

Cesar J. De Bedout

Charles M. Desenberg*

David R. Fish*

Robert B. Hinkle

Thomas E. Hoffman*

Donald W. Leach, Jr.

Carl A. Richter, Jr.*

Edwin L. Sutphen*

Class of 1953

Andrew Carnegie, III*

Andrew D. Findlay*

Theodore P. Johnson*

William MacLaren, Jr. (PG)

John J. Peiger, Jr.

Arthur L. Rosasco*

Richard S. Sellers*

David W. Tinkham

David C. Titus

Class of 1954

Edward C. Chapman, Jr.

Thor S. Goranson*

Gardner N. Jeffress

G. Morgan Dennis Knight

Leland J. McQuade

Daniel Joseph Smythe

Class of 1955

Richard Smith Bedford

William Herron Cameron, III*

Calvin R. Cole

Anthony David Cox

George Nathaniel Dawes*

Guillermo Santiago Echeverri

John Frantz Latshaw*

Henry Adams Metcalf

Andres Montoya

Clifford Page Parody

William H. Pittock

Anthony R. Vasselais

Class of 1956

Morton Richard Arnold

William Windisch Bentley*

Daniel Donoghue

David S. Gamble

Harry A. Nesbitt

Thomas Moore Pownall*

Godfrey R. Rebmann*

William Francis Stafford

Class of 1957

Robert L. Anderson

Gerald R. Garrett (PG

Alberto GrilloBruce Gunn (PG)

Rafael R. Maestri*

J. Glenwood Maggio

Ernest Roo

Arthur L. Sonstein

Curtis S. Steuart, Jr.

George S. Wallen

Richard C. Williams (PG)

Class of 1958

Frank B. Allen, II*

Walter F. Austin*

Ole Borchsenuis

Howell T. Cover*

Arthur G. Davis, Jr.*

William C. Donges

Douglass A. Hallock

George F. Hess, III*

Earl G. Jenkins, Jr.*

Jeffrey A. Levitt

Richard K. O’Neill

John T. Scheidt

James O. Wright*

Class of 1959

Joseph D. Bell, Jr.

Horace G. Berean, III

John M. Clarke*

Arthur J. Collins, III

Joseph E. Connell

Richard S. DelGrand

Graham K. DuBose

Frederick J. Gurney

Philip C. Hershey

John D. Lounsbery

William B. McCoy, Jr.*

J. Norris Miller, III*

Samuel M. Outerbridge

Stephen D. Pfeiffer

Fred R. Rheinheimer*

David B. Richards

William S. Sutherland*

Donald E. Tschorn

Thomas S. Waring*

Robert H. Wilson

Class of 1960

Stephen L. Allen

Robert H. Brenner

John S. Chapman, Jr.

Howard A. Cohen

Leo J. Coughlin, Jr.

Everell E. Fisher, Jr.

John J. Griesinger (PG)

Michael J. Hammond

Richard C. Healey

Herbert D. Kistler

Edward G. Lockwood*

Richard G. Miner

Glenn L. Musser (PG)*

Norman T. Phelps, Jr.

Robert C. Rinehimer, Jr.

Hunt B. Wagstaff

William E. Wiley

Class of 1961

H. Rieman Austin*

Harold S. Benion (PG)*

Alexander L. Calzaretta

Jeffrey B. Cornell

Henry H. Dietzgen

John H. Donnan, III

Simon G. Eccles

Roy P. Edson

Michael A. Girard*

Stephen L. Hanley

Edward Lockwood*

Thomas J. McDermott, III

Craig W. Muckle, Jr.*

Louis R. Norris

Nathaniel A. Norris

David W. Sainsbury

Steven C. Steinreich

Mark C. Story

George D. Symonds, Jr.

Edmund H. Taft, III

Carey S. Weber

Peter R. White*

Class of 1962

Phillip H. Albright

Gordon S. Bainbridge

Lester E. Batho

Henry D. Beyea, III*

Jon T. Blomquist

Charles T. Campbell, II

Richard O. Chapman

James B. Davison*

Calvert C. Ellis

S. Thomas Garber*

Peter D. Gerdsen

Peter H. Hunter

Blair Martoi, Jr.*

Thomas E. McClain

Charles A. Monroe, II

James H. Murdock, Jr.

Edwin D. Peake, Jr.

J. Wesley Pratt, III

David B. Ruffner*

John H. Schumacher

Sander M. Simon

Christopher S. Stephano, Jr.

Josef S. Stone*

Charles R. White, Jr.

Leslie S. Wilson, III

Christopher H. Wolf

Class of 1963

Robert S. Badame

Samuel H. Bailey

Richard H. Berk

Rodolfo J. Chiari

Palmer A. de Lahongrais (PG)

David C. DuBois

David J. Dustman (PG)

Harrison M. Fair

Jerry Freisenbruch

Ralph E. Gordy, Jr.

Thomas J. Graham, Jr.*

Robert W. Hand

William B. Hannum, III

Donald J. Kasley

Henry J. Kawecki

Stephen D. Lichter

W. Scott Magill*

C. Douglas Maxwell*

John R. Owen

Timothy R. Phelps*

Maxwell C. Ricker

Andrew F. Schelling

James L. Scott

Luther D. Shank, III

Jonathan M. Sheldon

Richard K. Sinkler*

Leighton P. Stradley, III (PG)

Jan D. Uiterwyk

Gerald W. Wands (PG)*

John C. Winslow, Jr.

Class of 1964

Stephen J. Bergin

Ronald W. Bierling

David W. Blessing*

Richard E. Bluck (PG)

Albert R. Bolich

Alan M. Brockway*

Robert M. Buxeda

Donald C. Castagnero

Mark J. Davidson

Albion B. De Bree

Thomas J. De Vito (PG)

Patrick O. Doyle

Glen N. Foley

William F. Hoke, Jr.

James A. Landmann

Randal G. McLachlan, Jr.*

Andrew P. Mileham

Randolph H. Miller

John R. Minehart, III

Michael A. Patton

Allen C. Peterfreund (PG)

William L. Scarborough

C. Ray Stallsmith

William W. Taylor*

Michael K. Wall*

Michael M. Walsh

Class of 1965

Bruner F. Barrie

Packard Biddle

J. Howard P. Black

Philip D. Brewer

John R. Burton, III*

Agustin A. Calderon

Edward R. Chapin*

Harry D. Clinton, III

David H. Dailey

Jonathan C. Darby

Stephen T. Farrell (PG)

Michael D. Gregory

William C. Hassenplug (PG)

Michael L. Kaplan

James R. Knox*

Charles P. Kogge, Jr.

Charles E. LaMonte, III

Kurt Markuson

George R. Marsh, Jr.

Frederick W. Miller, Jr.

Gary S. Moss

John H. O’Neill

Roy A. Rogers, III

Lindsay R. Roux

William A. Salo

Eric G. Schickendantz

John A. Stedila (PG)

Eric T. Straus

John S. Thomas

Robert L. Wagenlander

Fred C. Whitaker, Jr.

Class of 1966

Jose A. Aguilar

Christopher D. Barlow

William W. Begenau

Thomas K. Clauss

Harold A. Clouser, Jr.

W. Ryan Cody

John E. Deems

Edward C. DeVore

Richard B. Ely*

F. Donald Fenhagen, III

Louis H. Foster, III

Allen E. Geller

Richard C. Goldman

James E. Grove

Jon G. Hall

Frank W. Harper, III (PG)

Michael N. Hicks

Eric S. Johnson

James H. Kieckhefer

Richard G. Kissinger

Robert B. Loughran (PG)

William E. Marshall

Richard W. Martin

Daniel J. McNichol

Nicholas E. Rochester

George D. Schuster

Mark D. Slack

Steven N. Williams

Class of 1967

Thomas J. Abbondandolo

Donald G. Acor

Thomas B. Barber

John N. Benesch

David M. Bishop

Michael R. Bosley

Bruce F. Brown

Lee H. Cooley*

Nicholas O. Dodd

Robert L. Eligman

Jeffrey A. Fulton

Diégo I. Garcia*

Peter J. Gilles

Burton L. Goodrich

Thomas R. Klintworth

David C. Kyle

John L. Lacher

Floyd D. Lauer, Jr.

Andre J Leroux

Scott L. McFarland

Howard D. Meincke, III

Raymond T. Moers

Joseph R. Pontarelli

John C. Pursell

Douglas T. Reynolds

Oswaldo D. Rincon, Jr.

David M. Rossman

Frank Schroeder

Jay W. Sorge, Jr.

Douglas G. Webbere

Howard B. Weiler

Class of 1968

George W. Bainton, III

Diggs H. Beals

Jack C. Bishop (PG)

Martin G. Broverman

Bruce A. Campbell

James G. Cannon

Thomas H. Clark

Virgil C. Danforth

Theodore J. de Gomar

Jonathan H. DeFord

Morris Ellin

Roy K. Fassel*

David W. Gates

Bruce E. Heaney*

Richard E. Hecht, Jr.

Donald C. Hineman*

A. William Holmes, Jr.

Peter W. Hussing (PG)

James B. Kirkpatrick, Jr.

Ronald S. Kohn

Jay J. McAtee

Douglas E. Meyer

William E. Moore, Jr.

Scott F. Pennington

David A. Purnell

Louis S. Satterfield

John A. Show

Robert T. Sisterson

Michael F. Sparling

Gary C. Trott

Joseph M. Valder

David G. Waters

Leo E. Weinberg

Class of 1969

Arthur William Benham, III

Jeffrey S. Brown, III

Michael R. Carton

Charles T. Clagett, III

James V. David

Warren W. Donaldson

Steve N. Ewing

John E. Feinson

Robert A. Hiering

Michael A. Leavitt

James O. Lester

Peter A. Murray*

Harry G. Pappas

Frank E. Parkhurst, IV

William A. Patch, Jr.*

William C. Ramsden

Hillard M. Ross

James M. Rutledge

John L. Spangler, III

John L. Turner

Collins T. Ward*

Michael R. White

Richard T. Wilson, III

Class of 1970

Peter V. Adams

John N. Augspurger

Alexander K. Barton, III*

G. Scott Beasley

Robert T. Berger

Thomas J. Bryant

Jeffrey E. Chillag

J. Desmond Coughlin, Jr.

Dean W. Dallmann

Robert J. Hamilton

Stephen J. Heldman

Jack T. Kieser

Eric R. Kommel

Gordon R. Lecks

Stanton E. Legates

James P. Lindsay

Marvin M. Lowman *

Ronald W. Midelburg

Gregory J. Pennington

Stephen M. Pierce

John K. Read

David R. Roberts

Marc G. Smith

James A. Starensier

Robinson J. Stevens, Jr.

David B. Stewart

J. William Sutton

Winfield S. Taylor, IV

Ralph R. Tito

James E. Tobey

Robert D. White

Richard A. Wible

Class of 1971

Peter Aiello*

Thomas A. Arthur

Robert E. Berger

Scott P. Bieber*

Randy B. Bolanowski

Robert B. Boyle

Timothy N. Branthoover

David A. Brumbeloe

David W. Campbell

Suchart Chinoraksa

William F. Conderman

Lawrence Crosson

George T. Culp

Richard R. Day

John R. Dickson

Robert C. Farmer

Bruce W. Guenst*

Hans G. Harboe

Henry J. Harding

Kurt J. Hassenstein

Charles J. Hickman

Frank J. Hollendonner, Jr.

Wayne E. Hollendonner

Gordon K. MacPherson

John R. Mehler

Dale W. Moody

John V. Murphy*

Donald Noimanee

Michael P. O’Leary

Joseph S. Parker

Henry M. Paulson

Kukiat Phatranavik

Hugh Pierce*

P. Donald Plumly

James J. Powers

David M. Rose

Richard C. Sanderson

John L. Schwertz

Charles K. Shultes

Charles H. Sillars

Christopher M. Smyth

Robert L. Spensley

Roger J. Stewart

Thomas D. Stott

William S. Sumner

Stephen B. Wood

Class of 1972

John C. Bradley

John S. Cox

Richard E. Curlee

Richard A. Davis*

Michael R. Diehl

Herbert W. Given

Steven C. Guenst

Arthur Hoenig

William N. Kamberg

Russell H. O’Connor

Michael J. O’Malley

John L. Oliphant, Jr.

Robert L. Serata

James W. Simmers

Todd A. Smith

Lawrence L. Sousa

Raymond J. Suttell

John D. Vansuetendael

Larry A. White

Class of 1973

Kenneth L. Banzhoff

Edwin H. Birdsall

Mark S. Buchholz

Josh J. Bunting

Peter M. Dewey

Robert L. Edgar

Jacob R. Fleming

Christopher Gallagher

Jack B. Hall

Michael R. Hecht

William S. Jenckes

William I. Jenkins

Richard T. Lake

Mark L. Leonhart

Anthony F. Maganzini

William J. Meier*

Raymond M. Miller

Robert A. Pearce

Walter G. Perry

Stephen B. Peter

David R. Peterson

Mark H. Pierce

Kevin S. Post

David B. Sanders

Michael A. Silberberg

William R. Stefka, Jr.

John R. Vivian, Jr.

Class of 1974

Ronald H. Allison

Richard S. Armbrecht

Mark L. Cook

Jerrold M. Fisher

Wayne L Goldstan

Laurence R. Gross

Mark S. Herman

Alvaro J. Herrera

James F. Hoffman

Christopher P. Hughes

Frederick D. Humphrey, III

William B. Jackson, III

Sterling Johnson, II

Walter D. Johnson

Samuel H. Katzenberg*

Garner M. Koons

Marcos N. Lyras

Harbour Mitchell, III

Stuart G. Morrison

Joseph P. Morrone

Michael D. Peck

Owen E. Peters

Joel R. Rosenberg

Rowland H. Rundle, Jr.

Myron L. Sanders

Robert W. Scheetz

Christopher W. Stewart

Thomas R. Swiggett

Tim R. Tromley

Peter J. Van Houten

James B. Warshaw

James G. Weigelt

Thomas E. Westhaeffer

Arthur T. White

Michael G. Winsten

David L. Wolfe

Class of 1975

Thomas B. Alleshouse

John A. Apicella

Jeffrey W. Bartholomew

Steven M. Buncher

Thomas J. Cacciatore

Bryan D. Cohen

Mark J. DeNardi

Ritchie Edgerton

Murray M. Fisher

Alexander H. Fleming

Lee F. Foster

Robert L. Goes

Kyle R. Graves

Raymond M. Hill

David B. Holden

Edward B. Jagger

Ronald T. Lee

Robert J. Levy

John F. Mitchell

Keith W. Morris

Lance M. Nichols

Christopher A. Paulus

Gregory E. Quatman

Robert E. Rushton

William C. Senning, III

A. Jay Somers

Christopher J. States

Harold L. Tick

William G. Trefts

Class of 1976

Donald C. Baker, Jr.

Thomas O. Blackwell

Rodger P. Bressi

David B. Carswell

Timothy J. Coan

Mark A. Davis

Kinsley V. Dey

William W. Doeller*

Michael G. Dudley*

Jerome N. Falk

Robert K. Fox, Jr.

John D. Gedney

Peter L. Keire

Frederick B. Kolchin

Carl C. Krauthoff

Jonathon Lash

Michael S. Lore

Carl B. Mangels

Ian S. Rachman

Edwin S. Reynolds, IV

Arturo J. Rodriguez

Christopher  Taylor

John K. Volk

Robert H. Walsh

John W. Warner, Jr.

Kenneth G. Waugh

Earl B. Wilkins

Class of 1977

Paul T. Byrne

David S. Cikins

Hamid Dayani

Frederick S. Fenyvessy

George J. Flanagan

Douglas R. Harrington

James E. Lawson

Thomas D. Mullen, Jr.

Todd V. Paynter*

Herbert E. Reese

Grant W. Reynolds

Juan C. Roy

James T. Ryan

Michael R. Smith (PG)

Harry M. Spatzer, Jr.

Muneki Tanaka

Robert T. Taylor*

Barry E. Vanderlyn

Robert “Burchard” Walmsley

Randall J. Washington

Scott E. Werner

James E. Williams

Class of 1978

Neal M. Blackwell

Richard H. Brown

Douglas S. Colyer*

Joseph J. Frey

James A. Geikler

David J. Graham

W. Russell Harvey

Jorge E. Jaimes

Kelly W. Kennedy*

Barry C. Levitt

William W. Masters

Jonathan C. Mawhinney

John D. McCartney

James A. McTague, Jr.

Farhad Mounessa

Luther F. Murray

Sean P. O’Linn

Robert L. Oakey

Joseph C. Pitman

Robert J. Reynolds

Charles T. Shapley, Jr.

S. Neil Wolf

Class of 1979

Reza A. Ardekani

Pedro J. Arteta

Michael J. Bahen*

Gilmer K. Baker

Keith W. Blackmer

Ricardo A. deParedes

Timothy L. Garver

Raimiro J. Gomez

William H. Gross

David H. Gurney

R. Wayne Harvey

Patrick W. Haugen

Anibal J. Hernandez

Erich T. Horstmann

Ernest F. Keer, IV

CharlesD. Kemp

Stanley T. Linville

Courtney P. Manning-Smith

Daniel C. Mawhinney

Robert F. McDonald, Jr.

James T. McNey, II*

Duncan D. Mitchell

Kenneth A. Niles, Jr.

Jonathan K. Schultz

Joseph A. Seebold*

Mark D. Swansen

Class of 1980

David M. Black

Burt W. Boyle

Robert L. Brotherton

William W. Brown

John F. Cox

Bruce A. Curtis

Fernando G. de Paredes

Andre J. Faubert

David M. Fauer

James M. Gillenwater

John N. Hamblin

John T. Henderson

B. Howard LeCates, Jr.

Daniel H. Lind

Philip K. Mebus, III*

William F. O’Brien, Jr.*

Todd A. Parker

Michael D. Perlson

Leonard J. Pinson

Abbas Rahbari

Reza Rahbari

Gabriel A. Ribadeneria

Stephan M. Solazzo

Harry Z. Weaver, Jr.

Brian L. Wells

Class of 1981

Christopher R. Bennett

Parkpoom Bhumichitr

H. Sean Dayani

Denis X. Gemond

Gregory J. Herman

Douglas S. Jones

Gregory S. Jones

Stephen T. Lenart

John B. Lex*

Peter E. Noseworthy

J. William Patterson

Daniel L. Seymour

Timothy J. Steckman

James Tosado

Dana M. Trimper

J. Andrew Wagner*

Class of 1982

Tom W. Adams

Mubarak A. Al-Khalifa

Robert J. Almond, Jr.

Samuel D. Bustamante

James E. Clark

Lawrence C. Eisenberg

Christopher J. Elcoate*

William O. Faylor, III*

John L. Feld

Albert P. Fisher, IV

Dean L. Haueisen

Paul D. Hummel

Daniel S. Kaufman

John T. Langley, Jr.

Jack M. Ledbetter

Bryan T. Mosley

Phillip G. Nichols

Thomas H. Peterson

David W. Pickeral

Michael A. Reinauer

Pedro L. Rivero

Jerry T. Sensenig

Joseph W. Shaw, III

Eyran M. Steiger

Costas A. Velentzas

George J. Walsh

Class of 1983

Douglas S. Bracken

John K. Clippert

Troy D. Cohen

Gregory L. Curlee

Jeffrey H. Dart

Kevin A. Delacruz

Joseph M. DelGaldo

Clifford S. Gilbert*

James D. Hartman

John M. Howells

Mark A. King

Robert A. Lolato

Servio T. Mancebo

Matthew T. Mellon, II

James E. Montalto

Christopher T. Novak

Andrew K. Peloquin

Gabriel Prats

Christopher S. Pryor

Brian E. Reaume

Nils Rechtlich

W. Helmut Rechtlich

G. Sean Sablosky

Gregory E. Sarmiento

Agustin Saumell

Sanford L. Schulwolf

Giocchino A. Spano

Doron I. Steiger

Robert M. Townsdin*

Ernesto Victoria

Daniel W. West

Douglas J. Yoder

Peter D. Zavakos*

Class of 1984

Timothy S. Doane

Bryant S. Donigan

Hugh W. Fenwick

Courtney F. Foos, III*

Patrick C. Guy

S. Clarke Karageorge

Thomas F. Kilroe, III (PG)

Michael E. Magee

Michael K. Palmer

Hernando Romero

Roberto Victoria

David K. Walls

Peter R. Walls

Thomas E. Ward

Eric A. Wren

Robert T. Wright

Class of 1985

J. Brooks Adams

Kevin Bernard

Thomas W. Cassel

Jaime I. Cohen

Owen L. Coon, III

John P. Farrell

Daniel C. Finney

Joseph C. Gormley

F. Carter Holding

Christopher T. Jones

Willem H. Kampen-Bien

Glenn A. Manko

Takafumi Mori

Ronald E. Morrell

David Y. Murray

Vito A. Raymond, II

Todd J. Reynolds

Harry Saites (PG)

James W. Scholl

Curt Shearer, III

Daiji Paul Shimura

David C. Shrader

George P. Speidel, Jr.

William G. Stief

Randall J. Sudhalter

Roberto E. Vaccaro

Christopher B. Vogt

Sung H. Yook

Class of 1986

George W. Ballantine, Jr.

Harry J. Blake

Brooks L. Blevins

Burin Bosereewong

Bryan F. Buntrock

Andrew P. Burkhardt

Justin B. Conner

Trevor E. Fairhall

Richard S. Falkowski

Ronald Fernandez Miller

Jonathan S. Goldberg

Allen T. Hail

Berry F. Haynes

Miguel A. Hernandez

Lim C. Hong

Shawn J. Jaremko

David I. Kahn

David D. Kennedy, Jr.

Donald J. Landsman

Andrew Middleman

Michael P. O’Brien

Michael Paone

Joe R. Reyes

William R. Rowe

Todd W. Schumacker*

Daniel S. Simpton

Charles K. Stief

Randall F. Thomas

Kenneth K. Ussenko

Cade D. Westenhagen

Joseph R. Wright

Class of 1987

James F. Adams (PG)

Drew D. Bens

J. Myers Bizzel

lHoward A. Blumberg

Brian K. Brown

Robert P. Burwell

Dennis Caussade

Ross Cox

Jose L. da Silva

Patrick B. Davis

Edward J. DeSantis, II

Michael A. Gagliardi

Gregory W. Gahlinger

Michael A. Gaizband

Nelson T. Gordy

John J. Harper

Jonathan E. Harrington

Taksachai Kullavanijaya

Steve C. Lowrance

Michael J. Matikiewicz

James M. Phelan

Eric W. Rivard

Kenneth L. Schneider, Jr.

Bruce R. Sharp, Jr.

Stacy L. Slott

Steven R. Townshend

Jan C. Uiterwyk

Eric S. Walker

Class of 1988

William M. Bockus*

Timothy W. Bryan

Tony Buranamontri

William J. Cassidy

Ryan T. Clifford

Dustin L. Donigan

Kevin L. Duggan

Warren E. Elghanayan

Noah T. Feld

Kevin M. Fretz

Todd E. Gallagher

James B. Gardner

Elan J. Gartner

James A. Gauntlett

Alan J. Hastings

Trevor I. Hopper

Christopher C. Kaempffer

John T. Kanipe, III

Francis X. Keegan, III

Thanasit Kongsaksirikul

Edward M. Levin

Stephen G. Neely

William A. Northcutt, IV

Hinshaw W. Olson

Darrell V. Pourier

Jonathan R. Robinson

Jonathan G. Schanen

David A. Shevock, II

David A. Smith

Albert W. Sonntag

Todd K. Srifuengfung

David B. Stone

Gustavo “Gus” E. Tamayo

Charles O. Templeton, III

Edmond J. Twyman, III

Gregory T. Wallace

Matthew D. Weinberg

George C. Welch, III

T. Banks Weston

Jonathan D. Zemo

Class of 1989

Matthew A. Bieger

Jeremy P. Buckler

Kevin G. Clark

Matthew K. Clemens

Christian M. Cross

Seth T. Davis

John Dunn

Paul H. Fenton

John A. Filius (PG)

Richard Q. Heberle

David L. Howell

William M. Hunsberger

Ian W. Johnston

Michael A. Kagan

Gregg D. Kashuck

John C. Kubeck

Joshua H. Lamb

Dana J. Lynch

Nathaniel A. McLaughlin

George C. Mosch

Mark A. Mraz

Ryan W. Myers

William E. Nimocks

Dennis M. O’Brien

Eric M. O’Halloran

Troy D. Olander

William R. Rich

John M. Rist

Steven Sean Sawyer

Michael J. Shirk

Todd R. Snider

KanYan (Kenny) Tang

William D. Wagenlander (PG)

Kenny P. Weinman

Andrew C. Wilmerding

Class of 1990

Raphael P. Abdulahad

Bruce W. Bechtold

James E. Beeson, III

Michael T. Brigstock (PG)

Finlay P. Brinkos

Stephen H. Burlington

Christopher T. Caracio

William F. Eddy

Paul A. Elken

Luis F. Espejo

Richard Garofalo

Robert R. Hayes

Amadeo Isart

Noah R. Johnson

Harold T. Kahl

Michael J. Laputka, IV

Christopher J. Minieri

Joseph W. Minor

Swan B. Moss, III

Claudio Muniz, III

Carl A. Nordell, III

Thor Pitman

Sean T. Rothman

Adam J. Sciaino

Christopher C. Sutcliffe

Colin K. Swan

Mark S. Tittel

Samuel A. Trautman

Apisek Wongvasu

Chayut Yangpichit

John Zannikos

Class of 1991

Mario E. Aboumrad

Pablo AlboGuillermo Aristegui

Santo A. Armano

Jose A. Azaola

C. Daniel Bell

Shannon M. Bowes

Joseph E. Casella

Pasakorn Chirakorntrakul

Navin Chuenarom

Timothy S. Cromwell

Hideki Fujinami

Matthew B. Gormley

Andrew C. Henriquez

Todd R. Irwin

Antonio Milla

Hisayuki Mori

Brian W. O’Connor

Thomas Olabarri

Augustus L. Purdy

Robert M. Rogerson

Ian D. Rovner

Keith A. Sampson*

Robert A. Schiavi

Philip C. Schwier, Jr.

Craig H. Solomon

Michael J. Taxin

Luis A. Verdooren

Class of 1992

Whitney P. Aycock

Joel T. Barilla (PG)

D. Charles Eckert

Jason R. Flotta

Michael A. Gardner

Juan Garnica (Yllera)

David W. Gregory

Won-Seok Han

Steven W. Hassell

Robert D. Konowitch

Robert H. McKee

Robert B. Moss

Martin E. O’Boyle, Jr.

Brooks N. Palmer

Matthew D. Plavin

John W. Posey

Myong-Jin Shin

Kei Shizawa

R. Frederick Tinney

Brian S. Tripp

Jason S. Uhr

Thomas W. Zaucha

Class of 1993

Kevin L. Avan

tAlvaro Banus

David G. Carr

Gangsin (Sean) Cho

Bruce B. Clark, II

Peter A. Dadovich

Enrique H. Del Castillo

Andrew C. Fisher

George A. Gambone

Alejandro Gil

Hideharu Hagiwara

Richard S. Hammond

Ross C. Headley

John C. Hollis

John C. Hucke

Mike Iezzi (PG)

Stephane S. Lapointe

Austin T. Maack

Brad E. Menaker

Juan C. Mendez

Rafael Muller

Hyung-June Park

Jun-Hyung Park

James E. Renshaw, III

Michael K. Shirk

Adam T. Skraba

Edward J. Snyder, III

Karl J. Sterling

Bradley D. Stover

Rezky A. Supriadi

Jun Teraguchi

Aaron S. Wallace

Joseph C. Wick

Jae-Woong Yoon

Class of 1994

Jeremy J. Abdoo

Adam B. Anolik

Takashi Arai

Robert F.Austin

Bradford H. Boguszewski

Eric W. Bongard (PG)

Damon M. Boyles

Kenny Lee Branch, IV

Donnelly C. Cameron

Jeffrey P. Crosley

Joel J. Dauz

Philip S. Gittings, IV

W. Brandon Hardin

Masayuki Hirawata

David Chandler Johnson

Eugene Kim

Gabriel “Armando” Lizarraga Aguilar

Jeffrey T. Lovisek

William A. Mack, III

Alvaro Martinez

Benjamin T. McCain

A. Wesley Monteith

Kazuhisha Mori

Michael C. Pirozzi

Michael G. Reeves

Frederick J. Richter

Jacob L. Smith

Toshihiro Takeuchi

William A. Tayloe, II

Pamuk Teparakul

Heywarde D. Truluck

John T. Wallman

Thomas L. Young, III

Class of 1995

Christopher P. Abel

Yohei Ayabe

Jonathan E. Beeson

Peter J. Bordelon

John R. Cecchini

Suk Eun (Sam) Chung

Matthew J. Colflesh

Robert N. Corrigan, III*

Bryan D. Hopkins

Michael D. Ibsen, Jr.

Dirk K. Kain (PG)

Dae Soo Kang

Jae Hong Kim

Dong Hwan Lee

Daniel Moore

Sean R. Moran

Marc T. Muller

Michael E. Norkus

Salim T. Pell

Christopher S. Savok

Orion D. Sistrunk

Regis E. Siwi

Lawrence J. Soltowski, Jr.

Clifford B. Stearns

John R. Stephenson, Jr.

Yusuke Suzuki

Michael F. Volk

Charles D. Wheatly

Jason D. Wilmot

Brandon W. Wolfe

Class of 1996

Norman H. Ahn, III

Curtis P. Alban

Shingo Arai

Daniel J. Bissen

Matthew B. Breuer

Jeffrey J. Dennis, Jr.

Pieter DeVries

Jason R. Dietz

Thomas D. Duffy

Matthew J. Dunham

Jason C. Fick

Michael J. Glass

Stephen D. Jaus

Donald J. Kanarr, III

Tae Kyu Kim

Thomas R. Lee

Carlos D. Mitchell

Kirk M. Mosely

Edmund T. Palmer, III

Andrew R. Racine

James P. Robertson

Sean D. Ross

Ryan S. Saunders

James J. Secor

Akihiro Shirai (PG)

Matthew D. Simpson

Yuji Takahashi

Julien K. Taylor, IV

Gerardo E. Vicens

Joseph I. Williams

Class of 1997

Leonel F. Aguirre

David D. Baldridge

William E. Baldridge, Jr.

Adrian M. Black

Stephen J. Boys

Jeffrey J. Butler

Michael D. Emig

Moritz Fischer

Jonathan T. Friedmann

Mark J. Glassman

Alexander C. Hill

Robert A. Hunter*

Victor Ibragimtchaev

Soichiro Inoue

Brian P. Jones

Andrew K. Lewis

Ifeanyi C. Nwakwesi

Clarence Oh

Akura G. Shande

Christopher N. Smith

Ian J. Solodky

Ven Viswanathan (PG)

Class of 1998

Erinn A. Baptista

Daniel W. Bauman

Chance Beebe

Christopher J. Bucci

Mark D. Burnley

Jude T. Buwule-Lugudde

Michael R. Buyse

Rodrigo Cunha (Bitar)

Alfredo B. De Quiros

Jonathan S. Fisher

Douglas A. Fretz

Thomas M. Gray

Travis P. Holloway

David M. Hoy

Herbert W. Johnson

Michael A. Kravec

Jason S. Loesberg

Jonathan E. Marston

Gerardo M. Marvez

Andre D. Mazzillo

Chadwick W. McCamish

Mario Nadal

Richard T. Ray, Jr.

Pedro Roman

Jonathan D. Samet

Brett Samuels

Jun Hyun Shin

Todd Andrew Werner

James M. Yeatman

Joon Young (Brian) Yun

Class of 1999

Alexander Balfanz

Joshua D. Baron

Simon J. Bauducco

John A. Bauer

W. Dixon Cannon

Casey B. Chapleski

Nicholas E. DeLucia

Sergio DePaz

Michael B. Gillett

Frank Giordano

Andrew M. Gregory*

Daniel P. Haller

Rami M. Harb

Lance S. Helms

Tomas Leon

Brian E. Lilienthal

Matthew D. Lloyd

Brian R. Loeb

Carl A. Manger

Michael W. Martin (PG)

Michael I. McKee

Alexander D. Morris

Jonathan A. Niziol

James A. Norris

Xavier Oyarzabal

Coleman M. Perrin

Roberto Ruiz

Paul Scolnick

William A. Shue

Heath L. Taylor

Ajith D. Verghese

Kyle C. Yeager

Class of 2000

Miguel Alvarez (Tome)

Patrick W. Applegate

Michael C. Armstrong

William H. Ball, IV

Pedro Beca (Trias)

Robert L. Caden

Timothy J. Cione

Vladan Djordjevic

Zavier M. Douglas

Jeffrey P. Franceschini

Brian B. Free

Michael R. Greene

Chih-Yang Hung

Hyung Soo Kim

Robert J. Lerer

Robert F. LeVeen

Joshua A. Linton

Alejandro E. Mayendia

Thomas P. Monahan

Thomas B. Peace

Mark T. Phillips

Schuyler B. Redden

Michael C. Shea

David H. Spillane*

Christopher L. VanderMolen

Christopher W. Wagner

Eben P. Woodlief

Class of 2001

Matthew T. Barry

Daniel H. Beirne, Jr.

Morgan H. Berry

Alan T. Blake

J. W. Sisson Brooks

Timothy E. Buell

Michael A. Cicchino

George S. Cook

Miguel Dengel

Simon A. Drury

Alan B. Dupre

Gerard Christopher Griesser

Zheng Dong Gu

Guillermo Lassalle (Aznar)

Kelly F. Lester

Assaad Loudiy

Robert T. McCormick, Jr.

Kevin F. Mendonca

Walter A. Morris

Barry D. Nadler

Michael J. Nightingale

German Palop (Boix)

Robert E. Paradiso

Jeffrey W. Post

Bradford P. Pyburn

Gregory E. Reynolds

Lester E. Samelson, III

Ryan D. Schaffer

Evan C. Smith

Glenn G. Thomas

Taylor D. Travaglione

Adam P. Troy

Juan A. Vazquez

Hayes Yanney

Mathew Bosco

 

Class of 2002

James M. Armbruster

Derek R. Barone

Paul L. Bartholomew, III

Ian C. R. Clarke

Aaron W. Cluck

Jay L. Cunnick

Jeffrey B. DeGraff

Amr El Morshedy

Antonio Esposito, III

William J. Hand

Martin A. S. Hardy

Eduardo V. Hilera

Miguel Homs

Brad W. Huntzinger

Daniel R. Klioze

Joshua P. Lawrence

Karl T. Mann*

Cory S. Norton

Peter G. Obrecht

Zachary A. Podolsky

Joshua E. Shoemaker

James R. Smith*

Jesse T. Strote

Christopher A. Sveikauskas

Matthew P. Sweeney

Ziad O. Tabbara

Bradley J. Thiede

Christopher M. Weber

Jake M. Weinberg

Chad T. Williams

Paul C. Williams

Class of 2003

Ignacio S. Benjumea

Carson S. Billinglsey

Porter C. Blackman

James L. Blake

Andrew M. Buhay

Wesley J. Butcher

Ting-Wei Chang

Beum Joon Cho

Travis Demas

Devin P. DeNoux

Ryan DeSanto

Richard Dodson

Nate Falgoust

Robert Felicissimo

Tim J. Folse

Britton George

Alex Gore

Alex Greco

Marc Grossblatt

Taskin H. Gunaydin

Ettire Hanks

Chris Hoffman

Brendon Kelly

Cooper Koepp

Clay Krouse

Ji Hyun Lim

Pei An Liu

Arturp Martinez

Daniel A. Muniz

Gabriel A Munoz

Tim J. Perrault

Ian W. Peterson

Daniel H. Post

Ian Prevas

Innes Reed

Evan Rogers

Rolando Santin

 

 

Class of 2005

John J. Baldwin

Brian M. Basho

Philip S. Bender

Jason Brinduse

Jonathan Z. Cameron

Pascual Cervera

Hyun Joo Cho

Eric W. Clouser

Michael J. DeFeo

John M. Dudney

Andrew M. Durr

Michael W. Erickson

Andrew T. Fields

Robert M. Fleming

Logan C. Folt

Vikarn K. Garg

Michael A. Greenberg

Connor L. Gropp

Joshua W. Holland

Christopher G. Hood

Peter A. Hottinger

Charles J. Hunt

Marcus A. Karfakis

Thomas P. Keller

Glenn P. Kewley

John B. Lady

Marc A. LeBlanc

Tae Kyung Lee

Carlos Lopez

Jose C. Lopez

David B. Lupo

Brian D. Masino

John M. McPhillips

Roland G. Mercier

Ryan J. Mooney

Justin C. Napoli

Sang-Hyun Park

Michael R. Preskenis

Charles B. Roberts

Gregory C. Romano

Brian S. Satterfield

Matthew W. Sikorski

Andrew P. Singer

Adam E. Smith

Huw H. Staffel

James E. Stevenson

Myron J. Szczukowski

Jeremy P. Tait

Randal C. Williams

 

 Class of 2004

Dana Abbott

Jeremy Amsterdam

William Charles Badnaruk III

Micael Battista

Daniel Javier Benitezchael

KellyMatt Bertolo

Timothy John Calnan*

Larry Cassidy

Timothy P. Crews

Travis Cullenberg

Alex Hafkenshiel

Wesley Shelton Lee Hubbell

Mark Kasper

Eric C. Kelley

Luke Maloney

Craig Monteleone

Brett Ruffin Montgomery

Nick Palmisano

Jason P. Philbin

C.J. Reid

Tom Charles Pike Ryan

Ryan Phelps Saxton

Lonsdale Selwyn Schultz

Tom Sheahan

James Edward Simmons V

Hutter Stulb

Michael Terrell Franklin Suber

Andrew Lucian Sveikauskas

Patrick Sweeney

Crawford Leicester Jan Thompson

Micah Tischler

Emilio Vasallo

Gordon Tapp Von Hoene, Jr.

Bradley A. Zach

 

 

 

 

Class of 2006

Benin O. Bembry

Talain R. Blanchon

Scott G. Burke

John J. Carluccio

Jamie J. Cuneo

Mehmud A. Dawood

Guillermo Gomez-Diaz

Pablo Guerrero

James D. Kennedy

Jong Woo Kim

Thomas “Kendall” King

Joung Bum Lee

Maurice J. Mednick

Ivan V. Melnikov

Michael A. Miller

Christopher H. Moore

Andres R. Ramos

Seth M. Reichman

Paul S. Rumore

Chad H. Schultz

Kofi S. Scott

Jason P. Shaw

David A. Sheahan

Eric A. Steinberg

Michael S. Thanhouser

Jason C. Thompson

Noah M. Turkewitz

Anthony F. Vaccaro

Erik Vande Velde

Armando Vazquez

Ryan C. von Uffel

Justin B. Walker

William T. West

Eric R. Williams

Jason A. Wyllie

 

PG:
Benin Bembry

PG:
John Carluccio

PG:
Marcus LeBlanc

PG: Mike Miller

Class of 2007

Cody L. Amelang

Brian J. Bachinsky

Jonathan D. Biesemeyer

William S. Black

Nathaniel J. Blakey

Edmund H. Brauns

Bernard  Burke

James B. Caldwell

Peter Thomas Lamphier Castelli

Alexander M. Cauwels , Jr.

Justin P. Czajkowski

Gregory G. Day

Travis W. Disheroon

Robert E. Donald

Robinson C. Dunn

Jonathan M. Fenner

Alfonso Enrique Fernandez Crespo

Jeremiah M. Frazier

Brandon R. Gibson

Max J. Goldstein

Richard S. Greco

Christopher D. Grubb

Brandon A. Hartmann

Cameron John Thiers Hubley

Young Hoon Jung

Min Ho  Kim

Jin Ho  Ko

Pei Chen  Lin

Justin P. Luce

David B. Meyer

Charles R. Myers

Samuel S. Nelson

John P. Nicholas

Alvaro  Palomo Collazo

Han Jin  Park

Tyler D. Robinson

Stephen C. Smith

Adam R. Stillman

William J. Tankeloff

Matthew E. Tinus

Alexander D. Tippett

Joseph L. ValasquezJr.

Class of 2008

Kofi  Asante

Kyle  Banta

William Henry Beehler

Yves  Bernal Garcia

Dominic Dom Bianchi

Timothy Tim Brown

Steven  Caldwell

I Ngai David Chan

Andrew Andy Coyer

Michael Mike Diggin

Mahir  El Hatem

Daniel Dan Erickson

Miguel Migs Ferrer

Nicholas Conner FitzGerald

Corey  Fratarcangeli

Theodore Teddy Gordon-Hardy

Dawei David Han

Noah  Harris

Jae Hyeon  Jeon

John  Kirkpatrick

Todd  Lawlor

Logan  Lit

Eugenio Ojins Mendoza

Michael Mike Metzger

Eugene Gene Oliver

William Kaz Placek

Austin  Rand

Ian  Ryave

Javier  Salaverria

Ryan  Sale

Troy  Scheeler

Gregory Greg Stolberg

Lee  Ziegler

 

 

Class of 2009

Michel Amabile

Eric Arnold

Preston Ballantine

Shun Bando

Gil  Basickes

Wei-Kuo “Eric” Chang

Cheng “Alex” Cheng

Juei-Heng “Jason” Chien

Sang Heum “Daniel” Cho

Bradford Christensen

Stephen Cuddy

Carter Davidson

Rory  Donald

Matthew Driscoll

John  Flok

David  Fronheiser

Matthew Fu

Youn Sung Kim

Darius Lavan

Zheng John Li

Wei-Cheng “Alan” Lin

Samuel Sam Pillion

Christopher Porfido

Daniel Preston

Glenn Richards

James Andrew Stegeman

Matthew Thompson

Alexander Titus-Glover

Isaac Tobis

Taylor West

Edward Wilbur

Jason  Wiley

Xu “Andy” Zhang

 

 

 

 

 

 

 

 

Class of 2011

Francis Arnold

Virgil Arroyo

Jakob Batycki

Julian Bond

ChristopherBoyle

Thomas Brown

Kai-Yueh “ToTo” Chen

Corey Crawford

Bernardo “Champ”s Deschamps

Shayne Fronheiser

Osvaldas “Os” Gaizauskas

John Gamrat

Faiz Gulamani

Myke Harris

Yuankan “Luke” Huang

David Iten

Jahvon  James

Bernard Kesse

Hern Sung “David” Kim

Boren Lu

Ping-Chun “Matthew” Lu

Wenhao Lu

Mark McBride

John McNary

Benjamin Mingledough

Sang Wook Nam

Juwan Newman

David Samuels

Jakob Trobman

Shawn Valentine

Kyle Vinales

Yun “Mike” Wang

Deonte Wynn

Likang “Ethan” Zhou

 

 

 

 

 

 

 

 

Class of 2013

Abimbola Toby Ajiboye-Richard

Animbola  Ajiboye-Richard

Ryan Alfred

Brendan Boothman

Alexander Braceland

Kolby Brown

Michael Bruss

Morgan Burrell

Yang “Nick” Chen

Hunter Davidson

Shen Deng

Marcus Eley

John Elison

Lorenzo Ferrer (Tanon)

Tyler France

Abel Gil (Cacho)

Tzong-Yow “Michael” Hsieh

Chenjie “Edison” Huang

Shakiel Humphrey

Ira Hunt

Quincy Jones

Feilin Li

Rashard Lyles

Ke “Mark” Ma

Arthur Martella

Xiaodong “Casey” Nie

Yago  Novoa (Diaz)

Joseph Pacifico

Tyler Reynolds

Calahan Sivel

Ming Sun

Yinghong “Allen” Sun

Alexandros Tagkalidis

Brandon Tull

Chunyang “David” Wei

Vernon Williams

Po-I “Ben” Wu

Yuchen “Ray” Wu

Jiahao Ewan Yu

Yanlai “Henry” Zhao

 

Class of 2015

Stephen “Skip” Abell

Kanyinsade “KD” Aderemi

Ali  Akkad Salam

Xavier Cama Guma

Rodrigo Colon-Lugo

Scott Compton

Alvaro Cubero Vizoso

Otto Dublin

Anwar Epps

Jacob Forsman

Jawan Jones

Antanas “AK” Krimelis

Xinhao “Joe” Lin

Ferdinand Mase

Quincy McKnight

Yohei  Mizobuchi

Brian Peralta

Joseph Scagliotta

Mustapha “Staph” Traore

Joseph Valenti

Jerry Wang

Jianqiao “Ryan” Wang

Michael Watkins

Fengyi “Anthony” Xiong

Sen “Ryan” Yang

Ziwei Yang

 Class  of 2010

Terrance Bailey

Andrew Benvenuti

Qi Cao

Leonard Closson

Gregory Cramer

Christopher Dhillon

Christopher DiMaio

Darian “Gumby” Doleman

Nicholas  Feild

Bassil  Hafez

Tyree “Chuck” Harris

Christopher Hobson

Yun Ho  Jung

Seok Kyun “David” Kang

Nam Hoon Kim

Yoon Chul Kim

Mark  Kryachkov

Sang Yoon Lee

Spartacus  Lewis

Chaoyi “Kevin” Liang

Mohammed Mohsen

Christopher Muller

Omar  Munir

Sang Joon  Nam

Yosef  Nazdin

Xiao “Peter” Peng

Daniel  Pluard

Yijun “Joey” Qian

Renier “Ray” Riddick

Christopher Schatzberg

William  Singer

Donald Vlad Smith

Enrique “Kike” Stein

Eric  Thomas-Young

Shen “Peter” Wang

Donovan  Womack

Ping-Tse “Rocky” Wu

Yunxiang X Xiong

Fanzhe  Yi

Fanlin  Zeng

 

Class of 2012

Cale  Adams

Gonzalo Armas

Yo Han Bae

Michallas Bedulskis

Alon Borochov

Carl Brazinski

Cameron “CJ” Brown

Robert Bunnell

Daniel Busto Verano

Xin Yuan “Sam” Chen

Jesus Colon

Brett Compton

Michael Costello

Kevin Crossett

Francisco De Leon

Ricardo Maximiliano Escamilla Mora

Guillermo Fierro

Ian Georgoff

Zachary Hagan

James Kearney

David Krawczyk

Gang Hee Lee

Xiaoguang “Sky” Li

Zongyuan “Allen” Li

Yu “Steffen” Liu

Rida “Sam” Mamlouk

Benjamin Mayell

Atle Bouna Ndiaye

Sung Jin  Park

Jang Ji (Masashi) Park (Kinoshita)

Michael Richard

Nicolas Seikaly

Zhangchi “Sam” Shi

Yu “Zack” Wang

Damien Williams

William Wilson

Sunsau “Miller” Wong

Tianyuan “Frank” Wu

Baltasar Xavier

Wenlan “William” Yu

Xiaolan “Dennis” Yu

 

Class of 2014

Maxwell Adarkwah

Andrew Alemoh

Eleuthere Assouramou

Wanfeng “Andrew” Bai

Martin Bedulskij

William Brahin

Han-Ting “Jeffrey” Chiu

DaRon Curry

Kwaku Dabahka

Themba Daniels

Tzong-Hsuan “Kevin” Hsieh

Kristopher Kenny

Seung Kim

Terry Larrier

Alexander LeMaster

Xin “Bruce” Lu

Raymond Mohring

Matthew O’Hara

Alfredo Pascasio

Nicholas Ross-Tilley

Jacob Sinding

Meng qi “Lucas” Tang

Stephen Thorbahn

Alexander Tinari

Owen Tinari

Luis Tremari Diaz

Chengxun “William” Wang

Fan Xu

Xi Lin “Leon” Ye

Xi Qi “Jason” Ye

Hang Yin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Class of 2016

Nii Ammah

Tarojae Brake

Arion Brunson

Roger Byegeka

Ryan Cauley

Chris Chan

Albert “Al” Ciccitto

Graham Clarke

Cole Constantino

Edorta Dos Santos

Harry Flax

Ryan Hanna

Parker Kotler

Yu-Chung “John” Lin

Eric Mattson

Noah Mayer

Devon Moore

Carlos Quiros

Rahul Potluri

Taj Price

Vishal Rajan

William “Billy” Robinson

Edward “Mac” Rotan II

DaChuan “Jerry” Sheng

Oriel Tres

John Wainwright

Ruiyang “Vincent” Xu

Jiawen “Jerry” Zhang